Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Byli poszukiwani – trafili za kraty

  Jednym ze stałych zadań policjantów w codziennej służbie jest zatrzymywanie poszukiwanych. Część z nich tafia ręce funkcjonariuszy w czasie interwencji, kolejni podczas legitymowania, czy sprawdzenia miejsc ich prawdopodobnego przebywania. 24 – latek z gminy Sępopol wywołał interwencje, bo nie chciał wydać rzeczy byłej partnerce. Poszukiwany 37 – latek został zauważony przez policjantów na jednej z ulic Bartoszyc. Mężczyźni trafili do policyjnej celi.

 2. W sposób chuligański zakłóciła porządek publiczny - trafiła za kraty

  Poszukiwana 57 – latka ma na konie wyrok za wykroczenie zakłócenia porządku publicznego w sposób chuligański. W pierwszej kolejności Sąd ukarał ją grzywną. Kobieta nie myślała o spłacie należności, co skutkowało zamianą kary „wolnościowej” na karę aresztu. Mieszkanka Bartoszyc najbliższe 10 dni spędzi za kratami.

 3. Komenda Powiatowa Policji w Bartoszychach

 4. Przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników przy posesjach i usuwania śniegu z dachów budynków

  Ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Ustawa prawo budowlane, nakłada na właścicieli lub zarządców obiektów budowlanych obowiązek usuwania nadmiaru śniegu z dachów, ale też sopli lodu, czy nawisów śniegu.

 5. Bartoszyce: Tragiczny wypadek, nie żyje 29 – latek

  29 – latek, który kierując oplem zderzył się z przydrożnym drzewem zmarł na wskutek poniesionych obrażeń. Przyczyny tego zdarzenia nie są znane. Ciało mężczyzny na polecenie prokuratora zabezpieczono w prosektorium.

 6. Usłyszał zarzut rozboju w warunkach tzw. recydywy – został aresztowany na 3 miesiące

  Był brutalny i bezwzględny. Dotkliwie pobił przypadkowego mężczyznę powodując u niego ciężkie obrażenia ciała. Ukradł telefon, zdjął z palca obrączkę i zegarek z dłoni. Pomimo swojego wieku miał już doświadczenie w tego rodzaju napadach. Był karany za podobne przestępstwa i wiele lat spędził za kratami. Nie było łatwo go zatrzymać, skrupulatnie się ukrywał, a skradzione rzeczy dopiero po pewnym czasie zastawił w lombardzie. Kryminalni nie dawali za wygraną. Sprawdzali każdy trop, a ich wytężona praca przyniosła pozytywne efekty. Zatrzymali 28 – latka w wynajmowanym mieszkaniu. Chciał uciec przez okno, pod którym stał policjant. Był ubrany w dokładnie te same ubrania, w których popełnił przestępstwo. Usłyszał zarzut rozboju w warunkach tzw. recydywy. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd aresztował 28 – latka na 3 miesiące.

 7. Tak niewiele trzeba, by uratować ludzkie życie – wystarczy telefon na nr alarmowy 112

  Niska temperatura powietrza, niesie ze sobą zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Grupą szczególnie narażoną na działanie niskich temperatur są osoby w kryzysie bezdomności, starsze, nieporadne życiowo, samotne oraz znajdujące się pod wpływem alkoholu. Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzeni. Jeden telefon pod nr 112 może uratować ludzkie życie.

 8. Śpiesz się powoli i na pewno nie w obszarze zabudowanym

  Mężczyzna, który nie zwracając uwagi na znak „obszar zabudowany” jechał przez Troszkowo z prędkością 104 km/h stracił prawo jazdy. 54 – latek przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mógł kierować. Jeśli zlekceważy zakaz i zostanie „przyłapany” przez policjantów, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Mieszkaniec Jaworzna zapłaci też mandat karny w wysokości 1500 zł, a 13 punktów zapisze się na koncie mężczyzny.

 9. Nie żyje 17 – latek potrącony przez busa w Wardomach. Apelujemy o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach kierowcy osobówki, biorącej udział w tym zdarzeniu

  Śledztwo wyjaśni wszelkie okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło około godz. 20:00 w Wardomach. Potrącono tam 17 – latka, który w towarzystwie 2 kolegów szedł w kierunku Kinkajm. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że nastolatkowe szli właściwą stroną drogi. Chłopaka potrącił bus, który był w trakcie wyprzedzania osobówki, jadącej w kierunku Bartoszyc. Kierowca osóbki odjechał. Apelujemy o zgłoszenie się kierowcy wyprzedzanej osobówki do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. 17 – latek był reanimowany przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy najechali na to zdarzenie, następnie przez policjantów, ratowników ze Straży Pożarnej i zespół ratowników medycznych. Niestety, pomimo wysiłków wszystkich tych osób 17 – latek zmarł.

 10. Komisariat Policji w Górowie Iławeckim

Galeria zdjęć

Powrót na górę strony