Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Niszczenie plakatów wyborczych jest karalne. Umieszczanie ich niezgodnie z przepisami również

  W przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej plakatów i banerów wyborczych. Warto przestrzegać obowiązującego w tym zakresie prawa. Informujmy, że niszczenie, zrywających czy zakrywających ogłoszeń wyborczych jest karalne. Umieszczanie ich wbrew obowiązującym regułom prawnym, też jest zabronione.

 2. Bezpodstawne wezwania powodem policyjnych interwencji

  Groźby nożem i wywołany tym strach o życie oraz pijana matka opiekująca się dziećmi-to bardzo poważne powody interwencji pod warunkiem, że są prawdziwe. Zarówno dyspozytor nr alarmowego 112, jak i pozostałe służby, do których trafiają informacje o konieczności pomocy, zawsze reagują szybko i adekwatnie do opisanego zagrożenia. Zaangażowanie policjantów, którzy pojechali na dwie interwencie, było niepotrzebne. Kobieta, która obawiała się „nożownika”, wcale nie była zagrożona, a chciała jedynie odzyskać kuchenkę z mieszkania znajomego. 44-latka została ukarana mandat. Rzekomo pijana matka była wymysłem jej byłego partnera, który to był pijany w czasie interwencji. Sprawą jego bezpodstawnego zgłoszenia zajmą się policjanci z wykroczeń.

 3. Komenda Powiatowa Policji w Bartoszychach

 4. Kierownictwo

 5. Komisariat Policji w Górowie Iławeckim

 6. 48 – latek prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu

  Wciąż na naszych drogach pojawiają się nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego. Mieszkaniec gminy Bartoszyce, pochwalił się swojemu koledze, że pił alkohol, a do tego, że jeździ samochodem. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

 7. Dwa dachowania, oba spowodowane przez pijanych kierowców

  Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj pijani kierowcy, którzy dzień po dniu dachowali na drogach w gminie Bisztynek. Pierwszy z nich 39-latek kierujący VW miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a do tego przewoził dwoje pasażerów. Kolejny lekkomyślny kierowca to 34-latek, który dachował fordem, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. W jego organizmie było ponad 0,8 promila. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grożą im surowe konsekwencje.

 8. Dzielnicowi KP w Górowie Ilaweckim

 9. Bartoszyce: Tragiczny wypadek, nie żyje 29 – latek

  29 – latek, który kierując oplem zderzył się z przydrożnym drzewem zmarł na wskutek poniesionych obrażeń. Przyczyny tego zdarzenia nie są znane. Ciało mężczyzny na polecenie prokuratora zabezpieczono w prosektorium.

 10. Trzech poszukiwanych mężczyzn trafiło za kraty

  Poszukiwani, rzecz jasna ukrywają się przed policjantami i starają się być o krok przed nimi. Żyją w ciągłym napięciu, które wywołuje strach przed zatrzymaniem i pobytem za kratami. Poszukiwanym jest się do czasu. Ten czas może być różny, niemniej jednak dla większości z nich nadchodzi dzień rozliczenie z wymiarem sprawiedliwości. Trzech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów trafiło za kraty. Muszą spędzić tam zasądzone im kary pozbawienia wolności.

Galeria zdjęć

Powrót na górę strony