Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Pola i jej zimowa przygoda w kinie w Bartoszyckim Domu Kultury

W obecnej sytuacji epidemicznej niemożliwy stał się bezpośredni kontakt policjantów z dziećmi. Policjanci wykorzystują możliwość zdalnych lekcji, a w okresie ferii ze swoim przekazem trafiają do najmłodszych dzięki kinowym seansom.

Z uwagi na trwającą epidemię i ograniczoną możliwość osobistego kontaktu policjantów z dziećmi, zajęcia profilaktyczne przeniosły się do sieci. Jeszcze przed feriami dzielnicowy rozmawiał z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 o ich bezpieczeństwie w czasie zimowych zabaw. Przekaz uatrakcyjnił wiersz o przygodach niesfornej Poli, bohaterki serii profilaktycznych wierszyków. Od wtorku (25.01.22r.), do końca ferii w Bartoszyckim Domu Kultury, przed seansem dla dzieci o godz. 10:00 będzie emitowane krótkie nagranie, podczas którego policjanci czytają dzieciom wiersz, pt. „Kruchy lód”. Historia opowiada o niebezpiecznej zimowej przygodzie Poli i ratującym ją z opresji dzielnicowym.

Pola to bohaterka zbioru wierszyków profilaktycznych. Jej przygody w zabawny, ale też wymowny sposób uczą dzieci prawidłowych zachowań w różnych obszarach codziennego życia. Pola nie jest idealnym dzieckiem, wręcz przeciwnie – zawsze wpada w kłopoty, a z opresji ratuje ją policjant. Dzieci z klas 0 – III w niefrasobliwej Poli mogą odnaleźć siebie, a jej przygody są realne, dzięki czemu znakomicie trafiają do młodych uczniów z właściwym przekazem.

 • dzielnicowy podczas lekcji online
  dzielnicowy podczas lekcji online
 • dzielnicowy podczas lekcji online
  dzielnicowy podczas lekcji online
 • film o Poli w kinie w BDK
  film o Poli w kinie w BDK
 • film o Poli w kinie w BDK
  film o Poli w kinie w BDK
 • film o Poli w kinie w BDK
  film o Poli w kinie w BDK
Powrót na górę strony