Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: "Twoje Światła Twoje Bezpieczeństwo"

Komenda Główna Policji wspólnie z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowym Instytutem Motoryzacji i operatorem komunikatora Yanosik rozpoczęła trzecią edycję kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Wszystkie, 5 stacji kontroli pojazdów z powiatu bartoszyckiego wyraziły chęć wzięcia udziału w kampanii, można w nich za darmo skontrolować i w razie potrzeby ustawić światła w swoim samochodzie.

Celem akcji pt. „Twoje Światła Twoje Bezpieczeństwo” jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który ma bezpośredni wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Jesień i zima to wymagający czas zarówno dla kierujących jaki i pieszych. Sprawne, dobrze ustawione światła w aucie sprzyjają bezpieczeństwu, zarówno kierowców jak i pieszych. Ważne jest, aby światła naszego samochodu nie oślepiały innych kierujących i były tak wyregulowane, aby pozwalały z odpowiedniej odległości dostrzec pieszego. Do 15 grudnia br., na wszystkich 5 stacjach kontroli pojazdów w powiecie bartoszyckim można zupełnie za darmo skontrolować i w razie potrzeby ustawić światła w swoim samochodzie. Wystarczy powiedzieć diagnoście, że przyjechało się na stacje w ramach trwającej kampanii pt. „Twoje Światła Twoje Bezpieczeństwo”, aby skorzystania z tej możliwości.

Bartoszyccy policjanci dziękują właścicielom stacji diagnostycznych za włączenie się w ogólnopolską kampanię "Twoje Światła Twoje Bezpieczeństwo". Dzięki Państwa życzliwości wspólnie możemy poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Powrót na górę strony