Aktualności

Piją i jeżdżą! Odpowiedzą przed Sądem

Pijani cykliści i motorowerzysta zostali wykluczeni z dróg powiatu bartoszyckiego. Rekordzistka jechała rowerem z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialne zachowanie pijanych kierowców będzie miało swój finał w Sądzie.

W sobotę (6.07.24 r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki na trasie Grzęda – Swędrówka w gm. Bisztynek, zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, który okazał się pijany. 57-letni mieszkaniec gminy Korsze miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Dalej nie pojechał, jego motorower trafił pod opiekę znajomego. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat za kratami, zakaz kierowania na co najmniej 3 lata i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motorower, którym kierował pijany 57-latek.

Kolejny pijany użytkownik dróg zatrzymanym przez policjantów w sobotę, to 44-letnia rowerzystka, która jadąc ulicą Wojska Polskiego w Bisztynku, zwróciła na siebie uwagę dzielnicowych charakterystycznym stylem jazdy – slalomem. Mieszkanka miasta miała aż 3,2 promila alkoholu w organizmie. Rower kobiety został zabezpieczony w posterunku.

Kolejny pijany rowerzysta „wpadł” w ręce policjantów w niedzielę (7.07.24 r.) w Kromarkach w gm. Bartoszyce. 26-letni mieszkaniec gminy kierował jednośladem, mając 0,77 promila alkoholu w organizmie.

Za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł i zakaz kierowania na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Powrót na górę strony