Aktualności

Poszukiwani trafili za kraty. Jeden z nich nielegalnie posiadał amunicję

Często, to nie surowość kary, ale jej nieuchronność działa prewencyjnie na sprawców wykroczeń, czy przestępstwa. Każdy skazany prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności prędzej, czy później trafi za kraty. Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca prawdopodobnego przebywania osób, którym nieśpieszno za więzienne mury. Zatrzymani w niedzielę (23.06.24 r.) dwaj mężczyźni trafili do zakładu karnego, odbędą tam swoje wyroki. Jeden z nich nielegalnie posiadał amunicję, tą sprawę wyjaśnią policjanci.

W niedzielę (2306.24 r.), dwóch poszukiwanych mężczyzn trafiło za kraty. Pierwszy z nich został zatrzymany przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Sępopolu. Poszukiwany listem gończym 43-latek na koncie wyrok za przestępstwo kradzieży i najbliższe 181 dni spędzi w zakładzie karnym.

Kolejny poszukiwany listem gończym mężczyzna, to 53-latek z gminy Górowo Iławeckie. Policjanci z Komisariatu w Górowie Iławeckim zatrzymali go wieczorem w altance w jednej z gminnych miejscowości. Mężczyzna ma do odbycia 80 dni pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. W trakcie zatrzymania policjanci zauważyli w altance amunicję do broni palnej. 53-latek nie miał pozwolenia na broń, a tym samym nielegalnie posiadał amunicję, co jest przestępstwem. Mężczyzna trafił za kraty, a amunicję zabezpieczyli kryminalni. Dochodzenie wyjaśni okoliczności tej sprawy. Za nielegalne posiadanie amunicji grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony