Aktualności

Dzielnicowi wykluczyli z ruchu drogowego pijanego rowerzystę

Kierujących na drodze obowiązuje bezwzględna trzeźwość. Dotyczy to zarówno kierujących autami jak i jednośladami, w tym rowerzystów. Niestety, niektórzy z nich nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego wsiadają na jednoślady z promilami w organizmie. Dzielnicowi w czasie służby w obchodowej zatrzymali pijanego miłośnika rowerowych wycieczek. 39-letni mieszkaniec gm. Bartoszyce miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Grozi mu kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł i zakaz kierowania rowerami.

W niedzielę (12.04.24 r.), dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach od rana pełnili służbę obchodową w swoich rejonach służbowych. Po godz. 11:00 jadąc do jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być pijany. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej i już w czasie rozmowy potwierdzili, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem ujawniło, że w organizmie 39-latka jest aż 2,5 promila alkoholu.

Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń pijanym rowerzystom grozi kara aresztu albo grzywny w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł. Sąd może też zdecydować o zakazie kierowania rowerami na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Powrót na górę strony