Aktualności

Trzech poszukiwanych mężczyzn trafiło za kraty

Poszukiwani, rzecz jasna ukrywają się przed policjantami i starają się być o krok przed nimi. Żyją w ciągłym napięciu, które wywołuje strach przed zatrzymaniem i pobytem za kratami. Poszukiwanym jest się do czasu. Ten czas może być różny, niemniej jednak dla większości z nich nadchodzi dzień rozliczenie z wymiarem sprawiedliwości. Trzech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów trafiło za kraty. Muszą spędzić tam zasądzone im kary pozbawienia wolności.

W niedzielę (12.05.24 r.), po godz. 9:00 dzielnicowi zapukali do drzwi jednego z mieszkań w gminie Bartoszyce. Według ich informacji miał przebywać tam poszukiwany 44-latek. Tak też było. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który ma na koncie wyrok za wywołanie fałszywego alarmu, za co został ukarany grzywną, której nie zapłacił. Skutkowało to zamianą kary pieniężnej na karę 5 dni pozbawienia wolności.

Przed godz. 13:00 dzielnicowi zatrzymali kolejnego mężczyznę. Był nim 55-latek z gminy Bartoszyce poszukiwany listem gończym w związku z koniecznością odbycia kary 104 dni pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży szczególnie zuchwałej.

Wieczorem, policjanci patrolujący Bartoszyce na ul. Turkowskiego wylegitymowali 45-latka, który okazał się poszukiwanym za wykroczenie kradzieży sklepowej. Mężczyzna ma do odbycia 8 dni zastępczej kary pozbawienia wolności, bo nie opłacił zasądzonej mu grzywny.

Wszyscy mężczyźni trafili już do zakładu prawnej izolacji. 

Powrót na górę strony