Aktualności

Chciała zainwestować i zyskać – straciła ponad 13 tys. zł

Nikt nie rozdaje pieniędzy na ulicy. W Internecie też nikogo takiego nie znajdziemy. Płonne nadzieje osób, które wpłacają pieniądze nieznanym osobom na niezweryfikowane konta bankowe, liczą na zyski. W obszarze finansów należy kierować się rozsądkiem, a nie kolorową reklamą. Inwestowanie wymaga wiedzy, czasu, a do tego umiejętności. Kobieta, która chciała zainwestować w Internecie przelała pieniądze na podane jej konta bankowe i straciła ponad 13 tys. zł.

We wtorek (7.05.24 r.), kryminalni przyjęli zawiadomienie o oszustwie, którego ofiarą padła 33-latka z powiatu bartoszyckiego. Kobieta w Internecie znalazła platformę rzekomo służącą do inwestowania, gdzie według przekazanych jej informacji, musiała tylko płacić pieniądze, a zyski wypracowywały się same. Kobieta dokonywała wpłat w euro na zagraniczne nr kont bankowych. Po pierwszej wpłacie 33-latka uzyskała niewielki zarobek, jednak, by go wypłacić, należało pokryć saldo ujemne, które było kilkukrotnie wyższe niż zysk. Kobieta wpłaciła równowartość ujemnego salda, a wówczas wirtualny zarobek wzrósł podobnie jak ujemne saldo, które należało spłacić, by wypłacić zysk… Takie transakcje powtórzyła kilkukrotnie i straciła ponad 13 tys. zł.

Kolejny raz APELUJEMY, bądź czujny i nie daj się oszukać! Nie wierz, że są tacy, którzy chcą pomóc Ci w uzyskaniu pieniędzy i zdobyciu fortuny.

Powrót na górę strony