Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany dzięki odpowiedzialnej postawie obywatelskiej

To budujące, że coraz więcej osób zachowuje się odpowiedzialnie i podejrzewając kierującego o nietrzeźwość, reaguje i zawiadamia policję. Pijani na drogach stwarzają poważne i bardzo realne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej policjanci zatrzymali 26-latka, który kierując VW transporterem, wykonywał niebezpieczne manewry na drodze i miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (04.05.24 r.), oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał informację, o prawdopodobnie pijanym kierującym, który jadąc środkiem drogi, wykonywał niebezpieczne manewry. Interweniowali policjanci z prewencji, którzy zauważyli opisanego busa i zatrzymali kierującego nim mężczyznę do kontroli drogowej. Za kierownicą VW siedział pijany mężczyzna. Badanie alkomatem ujawniło obecność niemal 0,8 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Bartoszyc. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 26-latka, a jego auto przekazali osobie przez niego wskazanej. Mężczyznę czeka proces i odpowiedzialność za przestępstwo.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Apelujemy: Piłeś? Nie jedź!

Kierujący, który wsiada za kierownicę po alkoholu, naraża siebie i innych użytkowników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Alkohol, jako jedna z substancji psychoaktywnych znacząco wpływa na organizm człowieka m.in. rozprasza uwagę, zmniejsza zdolność postrzegania i dostrzegania kształtów, wydłuża też czas reakcji.

Powrót na górę strony