Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany w czasie działań pn. „Alkohol i narkotyki”

Jak sama nazwa wskazuje, policyjne działania pn. „Alkohol i narkotyki” mają na celu eliminację z dróg kierowców będących pod działaniem środków psychoaktywnych. Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie, jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Bartoszyccy policjanci w poniedziałek od wczesnych godzin rannych kontrolowali trzeźwość kierowców. Niestety, nie obyło się bez nieodpowiedzialnego kierowcy, który jechał fordem na podwójnym gazie, a do tego nie miał uprawnień, bo cofnięto mu je i wydano zakaz kierowania za jazdę po pijanemu. Mężczyzna był też poszukiwany w związku z nieopłaconą grzywną, za to przestępstwo. 32-latek odpowie za 3 przestępstwa tj. kierowanie w stanie nietrzeźwości i pomimo decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień oraz złamanie sądowego zakazu. Grożą mu surowe konsekwencje lekkomyślnego zachowania.

W poniedziałek (29.04.24 r.), od rana policjanci bartoszyckiej drogówki prowadzili działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Chwilę po godz. 8:00 na ul. Boh. Warszawy zauważyli kierowcę forda, który nerwowo się rozglądał i zatrzymali go do kontroli drogowej.  Za kierownicą siedział mężczyzna, od którego wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Badanie alkomatem ujawniło, że w organizmie 32-latka z Bartoszyc krążą ponad 2 promile alkoholu. Sprawdzenie jego danych wskazało, że jest poszukiwany, bo nie opłacił grzywny za wcześniej popełnione przestępstwo jazdy po pijanemu. Mężczyzna miał też wydany zakaz kierowania i decyzję o cofnięciu uprawnień, a tym samym złamał przepisy aż 3-ech artykułów kodeksu karnego. Został zatrzymany, a po wykonaniu z nim niezbędnych czynności zwolniony, bo jego grzywnę zapłaciła partnerka. Grozi mu do 5 lat za kratami i dożywotni zakaz kierowania oraz wysokie kary pieniężne.

Przypominamy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym  i jest prawnie zabronione.

  • policjanci w czasie działań "Alkohol i narkotyki"
    policjanci w czasie działań "Alkohol i narkotyki"
  • wynik badania 32-latka na zawartość alkoholu w organizmie
    wynik badania 32-latka na zawartość alkoholu w organizmie
  • zatrzymany 32-letni pijany kierowca forda
    zatrzymany 32-letni pijany kierowca forda
Powrót na górę strony