Aktualności

Wsiadła za kierownicę wiedząc, że nie ma prawa jazdy. Razem z kobietą podróżował jej mąż, który takie uprawnienia posiadał

Wsiadła za kierownicę pomimo tego, że jak powiedziała dopiero robi kurs na prawo jazdy. Razem z kobietą podróżował jej mąż, który doskonale wiedział, że nie powinna ona kierować. 45 – latka odpowie teraz za prowadzenie pojazdem mechanicznym nie mając do tego uprawnień. 53 – letni mąż kobiety został ukarany mandatem karnym za udostępnienie pojazdu żonie.

W środę (27.03.2024 r.) około godziny 19:00 w Bartoszycach na ul. Przemysłowej policjanci referatu patrolowi – interwencyjnego z Bartoszyc zatrzymali do kontroli Nissana Juke. Powodem kontroli drogowej było niezatrzymanie się na „STOP-ie” 45 – letniej mieszkanki Bartoszyc. Już na samym początku kontroli kobieta sama przyznała się policjantom, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a obecnie jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Razem z kobietą podróżował jej 53 – letni mąż. Mężczyzna świadomie udostępnił żonie pojazd wiedząc, że nie posiada ona jeszcze do tego uprawnień. Za wykroczenie udostępnienia pojazdu osobie nie mającej do tego uprawnień mieszkaniec Bartoszyc został ukarany mandatem karnym. Kobieta zaś odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym nie mając do tego uprawnienia. Za to wykroczenie kodeks przewiduje karę aresztu, karę ograniczenia wolności, karę grzywny mnie mniejszą niż 1.500zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Powrót na górę strony