Aktualności

Kradła ze sklepu przemysłowego – usłyszała zarzut przestępstwa

Osoby, które notorycznie kradną, starając się, aby wartość ukradzionych jednorazowo rzeczy nie przekroczyła 800 zł i tak mogą odpowiedzieć za przestępstwo. Przekonała się o tym 46-latka z Bartoszyc. Kobieta 11 razy ukradła artykuły przemysłowe z jednego z miejskich sklepów. Została zatrzymana przez kryminalnych już następnego dnia po zawiadomieniu w tej sprawie. Usłyszała zarzut przestępstwa kradzieży. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chociaż za każdym razem wynosiła artykuły, których wartość nie przekraczała 800 złotych, co utwierdzało ją w przekonaniu, że grozi jej jedynie odpowiedzialność za wykroczenia – usłyszała zarzut przestępstwa. Stało się tak, dlatego, bo przepisy stanowią, że jeżeli zachowanie danej osoby wyczerpuje znamiona czynu ciągłego, a tak było w tym przypadku, sumuje się wartość skradzionych rzeczy. Okazało się, że 11 wizyt 46-latki w sklepie przemysłowym kosztowało okradzioną firmę ponad 1500 złotych.

Mieszkanka Bartoszyc została zatrzymana w miejscu zamieszkania w środę (27.03.2024 r.), czyli dzień po złożeniu zawiadomienia w tej sprawie. Tego samego dnia usłyszała zarzut przestępstwa kradzieży, przyznała się i złożył wyjaśnienia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Film 46-latka w trakcie doprowadzenia do komendy policji

Opis filmu: 46-latka w trakcie doprowadzenia do komendy policji

Pobierz plik 46-latka w trakcie doprowadzenia do komendy policji (format mp4 - rozmiar 14.94 MB)

Powrót na górę strony