Aktualności

Kryminalni ustalili, kto przeciął światłowód – mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia

Przeciął światłowód i pozbawił sąsiadów dostępu do telewizji i Internetu. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. W dniu interwencji był pijany. Zaprzeczał, że ingerował w skrzynkę z kablami. Myślał, że jego „żart” pozostanie bezkarny, pomylił się. Operacyjne ustalenia zdemaskowały 48-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia na szkodę lokalnego dostawcy usług telekomunikacyjnych. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (25.03.2024 r.) kryminalni zatrzymali 48-latka, który według ich ustaleń miał związek z przestępstwem zniszczenia kabli światłowodowych w jednym z bloków w Bartoszycach. Lokalny dostawca telewizji i Internetu wycenił straty na 1000 złotych. Policjanci interweniowali w tej sprawie już w niedzielę (24.03.2024 r.). Wówczas nie było jasne, kto dokonał zniszczenia. Operacyjni przyjrzeli się sprawie, a ich ustalenia i zgromadzony w spawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu zniszczenia mienia 48-latkowi z Bartoszyc. Zdemaskowany mężczyzna przyznał się, żałował tego co zrobił, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak postąpił.

Za przestępstwo zniszczenia cudzej rzeczy kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony