Aktualności

W starym dworku odnalazł dubeltówkę. Zachował się prawidłowo

W starych dworkach można znaleźć różne „skarby”. Mężczyzna, który kupił starą posiadłość w gminie Górowo Iławeckie znalazł w stropie starą strzelbę marki LE Petit Elite Brevete. Mężczyzna zachował się prawidłowo, bo zawiadomił policjantów. Broń została zabezpieczona i trafi na badania do laboratorium kryminalistycznego. Przypominamy, że nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji, to przestępstwo, za które grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (25.03.24 r.) w trakcie generalnego remontu starego dworku w jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckiego właściciel nieruchomości odnalazł dubeltówkę. Była ukryta w stropie, który został zerwany. Mężczyzna, bez wahania o nietypowym znalezisku poinformował policjantów. Broń typu dubeltówka o nazwie LE PETIT ELITE BREVETE zabezpieczyli kryminalni. Będzie poddana badaniom w laboratorium kryminalistycznym.

W przypadku odnalezienia broni, często sami nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dana jednostka broni to broń palna, czy też jej replika. Dlatego o każdym tego rodzaju znalezisku informujmy policję, bo w przypadku nielegalnego posiadania broni palnej lub amunicji narażamy się na odpowiedzialność karną.

Zgodnie z kodeksem karnym, osoba, która bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

  • zabezpieczona broń
Powrót na górę strony