Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stosowali przemoc wobec najbliższych - musieli wyprowadzić się z domu. Jeden z nich znieważył policjantów

Nie ma tolerancji wobec przemocy domowej. Skutkiem jej stosowania jest konieczność natychmiastowej wyprowadzki, zakaz zbliżania i kontaktu z pokrzywdzonymi. Przy tej procedurze nie ma znaczenia czyje jest mieszkanie, jaka jest pora roku i to czy sprawca przemocy ma gdzie się zatrzymać. Prawo staje po stronie ofiar i daje policjantom uprawnienia pozwalające na szybkie odizolowanie agresora i zapewnienie spokoju pokrzywdzonym przemocą domową. Tylko w niedzielę, (4.02.23r.), dwóch mężczyzn musiało opuścić swoje mieszkania. Jeden z nich w czasie interwencji znieważył policjantów, za co grozi mu do roku pozbawienia wolności. Mężczyźni muszą liczyć się też z odpowiedzialnością karną za znęcanie się nad osobą najbliższą. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, (3.02.24r.), przed 23:00 policjanci zostali wezwali przez seniora, którego pijany syn awanturował się w mieszkaniu, tłukł szkło i dusił ojca. Funkcjonariusze potwierdzili informacje ze zgłoszenia i zatrzymali agresywnego 35 – latka. Następnego dnia dzielnicowi podjęli decyzję o konieczności wydania mężczyźnie nakazu natychmiastowej wyprowadzki i zakazu zbliżania się do ojca. 35 - latek w obecności policjantów wyprowadził się z domu. Mieszkaniec Górowa Iławeckiego musi liczyć się odpowiedzialnością karną za znęcanie się nad osobą najbliższą, a które można trafić za kraty nawet na 5 lat.

W nocy z soboty na niedzielę, (3/4.02.24r.), policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Bartoszycach. O ich pomoc poprosiła 43 – latka, której mąż był agresywny. Policjanci zastali tam pijanego i pobudzonego mężczyznę. W ich obecności wyzywał żonę i nie chciał się uspokoić. W pewnym momencie swoją agresję skierował na policjantów i znieważył ich obraźliwymi słowami. 46 – latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Następnego dnia został zwolniony. Wrócił do domu w asyście policjantów, ale tylko po to by zabrać swoje rzeczy osobiste. Dzielnicowi wydali 46 – latkowi nakaz natychmiastowej wyprowadzki i zakaz zbliżania się do żony. Mieszkaniec Bartoszyc musi liczyć się z odpowiedzialnością za stosowanie przemocy wobec żony oraz za przestępstwo znieważenia policjantów, za które grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony