Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18 – latek kierujący VW podróż zakończył w rowie

Oczywiste jest, że młodzi kierowcy nie mają doświadczenia za kierownicą, dlatego powinni mierzyć siły na zamiary. Najprawdopodobniej zbyt duża prędkość na śliskiej drodze przyczyniła się do zdarzenia drogowego, w którym 18 – latek wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Młody mężczyzna miał uprawnienia i był trzeźwy. Podróżował z pasażerem, obaj trafili do szpitala. Szczęśliwie nie odnieśli poważnych obrażeń. 18 – latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara grzywny w kwocie, co najmniej 1500 zł i 12 punktów karnych.

W nocy z poniedziałku na wtorek, (29/30.01.24r.), policjanci pilnie interweniowali w związku z informacją o zdarzeniu drogowym na trasie Bartoszyce – Wojciechy. VW, którym podróżowało 2 mężczyzn wjechał do rowu i uderzyło w drzewo. Funkcjonariusze ustalili, że 18 – latek kierujący VW najprawdopodobniej jechał za szybko i na łuku drogi wpadł w poślizg i stracił panowanie nad autem, które wjechało do przydrożnego rowu zatrzymując się na drzewie. Faktem jest, że minionej nocy warunki na drodze były trudne z uwagi na temperaturę, która przy gruncie spadła poniżej 0⁰C, powodując oblodzenie nawierzchni. W takich warunkach kluczowe jest dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Nie bez znaczenia jest doświadczenie, którego u kierowcy posiadającego prawo jazdy od niespełna 3 miesięcy być nie mogło. Powinno to skłonić 18 – latka do zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza że przewoził pasażera, za którego życie i zdrowie odpowiadał.  

Młodzi mężczyźni trafili do szpitala. Szczęśliwie nic poważnego im się nie stało, dlatego zdarzenie to zakwalifikowano jako kolizję drogową a nie wypadek, za który odpowiedzialność karna jest znacznie surowsza.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizję, podczas której osoba inna niż kierowca doznała lekkich obrażeń ciała, jej sprawcy grozi kara grzywny w kwocie, co najmniej 1500 zł i 12 punktów karnych.

  • VW po zdarzeniu drogowym na trasie Bartoszyce - Wojciechy
    VW po zdarzeniu drogowym na trasie Bartoszyce - Wojciechy
  • VW po zdarzeniu drogowym na trasie Bartoszyce - Wojciechy
    VW po zdarzeniu drogowym na trasie Bartoszyce - Wojciechy
Powrót na górę strony