Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozisz ładunek – solidnie go zabezpiecz!

Przewożenie ładunku regulują przepisy art. 62 Ustawy prawo o ruchu drogowym. Najważniejsze jest to, aby taka czynność nie stwarzała zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowca iveco, który przewoził stary sprzęt AGD wykazał się bezmyślnością i nie zabezpieczył przewożonego ładunku. Na drogę wypadła m.in., pokrywa kuchni gazowej. 32 – latek został ukarany mandatem, który wyniósł 500 zł.

W sobotę, (26.01.24r.), po godz. 15:00 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o wypadających na drogę elementach z samochodu jadącego trasą Bartoszyce – Minity. O niebezpiecznej sytuacji na drodze zawiadomił kierowca jadący za iveco, z którego paki wypadały elementy ze starych kuchenek gazowych. Policjanci zatrzymali opisane auto, a w rozmowie z kierowcą ustalili, że mężczyzna nie zabezpieczył ładunku, bo jeździł od punku do punktu i zawsze coś na pakę dokładał, dlatego szkoda mu było czasu na ciągłe powtarzanie tej czynności. Co ciekawe 32 – latek miał zarówno pasy jak i siatkę zabezpieczającą przewożony ładunek.

32 - latek został ukarany mandatem za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez niezabezpieczenie przewożonego ładunku. Grzywna wyniosła 500 zł.

Powrót na górę strony