Aktualności

Pijany i z uszkodzonym kołem jeździł po ulicach Bartoszyc

Każdemu zależy, aby na drodze było bezpiecznie. Coraz więcej osób reaguje widząc naganne zachowanie kierowców na drodze. Bez wątpienia pomaga to policjantom w wykluczaniu z ruchu nieodpowiedzialnych, a do tego często pijanych kierowców. Tak było w przypadku zatrzymania 42 – latka, który w towarzystwie kolegów jeździł ulicami Bartoszyc seatem z widocznie uszkodzonym kołem. Zachowane mężczyzn wskazywało, że mogą być po alkoholu. Skłoniło to świadka do zawiadomienia policji. Kierowca seata miał w organizmie alkohol. Pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu, bo twierdził, że napił się już na parkingu. 42 – latkowi grozi odpowiedzialność karna za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek, (20.11.23r.), przed godz. 20:00 policjanci interweniowali w związku z informacją, że prawdopodobnie pijany lub będący pod działaniem innych środków mężczyzna, jeździł ulicami Bartoszyc. Policjanci zastali opisanego seata na jednej ze stacji paliw w mieście, a przy nim 3 mężczyzn. Ustalili, że kierowcą był 42 – latek z Gołdapi. Od mężczyzny czuć było alkohol. Zaprzeczał, że kierował po alkoholu twierdząc, że napił się już na parkingu. Funkcjonariusze wykonali mężczyźnie retrospekcyjne badanie stanu trzeźwości. Pierwszy wynik wskazał, że mężczyzna jest pijany. Dodatkowo pobrano mu krew do badań laboratoryjnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Od opinii biegłego zależeć będzie dalsze postępowanie w tej sprawie.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Powrót na górę strony