Aktualności

87 – latek oddał fałszywemu prokuratorowi 60 tys. zł

Do 87 – latka zadzwoniła kobieta przekonując seniora, że pieniądze, które przynosi mu listonosz pochodzą z przestępstwa. Poleciła przygotować gotówkę, którą następnie odebrali mężczyźni – prokurator i jego pracownik. 87 – latek oddał im 60 tys. zł. Niestety to nie scenariusz filmu o oszustach, tylko przykra rzeczywistość i prawdziwa ofiara przestępców. Policję zawiadomił sąsiad mężczyzny, któremu 87 – latek opowiedział, że pomógł prokuratorowi w sprawie kryminalnej, w którą zamieszany jest listonosz.

W piątek, (10.11.23r.) wieczorem policjanci dowiedzieli się o przestępstwie oszustwa, którego ofiarą padł 87 – latek z Bartoszyc. Tego dnia rano do mężczyzny zadzwoniła nieznajoma kobieta i przekonała go, że jego emerytura przynoszona przez listonosza wypłacana jest pieniędzmi pochodzącymi z przestępstwa. Przekonywała, że przyjdzie do niego prokurator, aby sprawdzić banknoty i zrobić im zdjęcia. Mężczyzna miał przygotować gotówkę i czekać na prokuratora. Po pewnym czasie do drzwi seniora zapukało dwóch mężczyzn, podali się za prokuratora i pracownika prokuratury, zabrali od 87 – latka gotówkę w kwocie 60 tys. zł i zniknęli. Mężczyzna nic nie podejrzewał. Wracając z zakupów spotkał sąsiada, któremu pełen emocji opowiedział o przestępczej działalności listonosza i o tym, że pomaga prokuraturze w tej sprawie. Sąsiad poszedł z mężczyzną do jego mieszkania, a tam jego telefon nadal dzwonił. Głos w słuchawce pytał o zgromadzone środki i nominały posiadanych banknotów. Wiadomym stało się, że 87 – latek padł ofiarą oszustów. Sąsiad zawiadomił Policję i rodzinę mężczyzny. 

Apelujemy!

Prokuratorzy i policjanci NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują o prowadzonych sprawach telefoniczne, nie angażują w swoje postępowania przypadkowych osób. Ofiarą manipulacji może paść każdy! Jeżeli odbierzesz telefon z informacją o „tajnej akcji”, w której masz wziąć udział i poproszą Cię o pieniądze nie wdawaj się w dyskusję. Zakończ rozmowę, a o wszystkim powiadom najbliższą jednostkę Policji.

Powrót na górę strony