Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Kolejny mieszkaniec Bartoszyc wpadł w sidła oszustów

74 – letni mieszkaniec Bartoszyc chciał zainwestować, stracił ponad 31.000 zł. Na każdym kroku oszuści próbują wykorzystać nieostrożność i naiwność osób. Nie pozwólmy się im oszukiwać! Bądźmy czujni i rozważni w inwestowaniu!

We wtorek (07.11.2023r.) do bartoszyckiej komendy zgłosił się  mężczyzna, który wpadł w sidła oszustów. 74 – latek zgłosił, że został oszukany. Jak podał, na jednym z portali społecznościowych zobaczył reklamę możliwości kupna udziałów jednego z koncernów naftowych. Po chwili mieszkaniec Bartoszyc usłyszał dźwięk telefonu. Dzwoniła kobieta, która mężczyźnie przekazała informację, że skontaktuje się z nim ich konsultant, jednak aby zakup udziałów w ich firmie mógł zostać sfinalizowany, 74 – latek miał uiścić początkową opłatę 450 złotych. Mężczyzna podał kobiecie kod BLIK, aby transakcja została dokończona, na swoim telefonie zatwierdził operację. Na drugi dzień z mieszkańcem Bartoszyc skontaktował się telefonicznie „konsultant” i poprosił go o przesłanie mu zdjęć swoich kart: bankomatowej i kredytowej oraz o podanie kodów PIN. Następnie oszust poinstruował 74 - latka aby zalogował się do swojej aplikacji bankowej i kolejno wpisywał podawane mu kwoty. Mieszkaniec Bartoszyc nie podejrzewając niczego udostępnił wszystkie informacje, o które poprosił oszust. Gdy w jakiś niewyjaśniony sposób, z telefonu mężczyzny, zniknęła aplikacja bankowa, udał się on do swojego banku, gdzie od pracownika placówki dowiedział się, że z jego konta zostały wypłacone kilkukrotnie pieniądze. Mężczyzna chcąc zainwestować stracił tylko kwotę ponad 31.000 złotych.

Policja ostrzega! Bądźmy ostrożni i rozważni w inwestowaniu pieniędzy jak również przy dokonywaniu zakupów przez Internet! Oszuści nie śpią i tylko czekają na takie okazje. Pamiętajmy, by nie podawać swoich danych osobowych, haseł dostępowych do kont bankowych. Należy pamiętać, że pracownicy banków czy instytucji finansowych nigdy nie namawiają do instalowania dodatkowych aplikacji czy podawania wrażliwych danych.

Powrót na górę strony