Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo. Stacje diagnostyczne z powiatu bartoszyckiego włączają się w akcję

W tym roku w ramach kampanii "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" w cztery soboty tj: 21 i 28 października, 18 listopada i 09 grudnia na stacjach kontroli pojazdów w Bartoszycach, Bisztynku i Górowie Iławeckim kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach. Policjanci zachęcają do skorzystania z tej możliwości.

W 2023 roku policjanci, właściciele stacji kontroli pojazdów, przedstawiciele wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego oraz licznych partnerów ponownie przeprowadzą kampanię pod hasłem „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu, jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W czasie jej trwania chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie na wybranych stacjach diagnostycznych sprawdzić stan oświetlenia w swoich autach, by dokonać niezbędnych korekt i dzięki temu być bezpieczniejszymi uczestnikami ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

W załączniku publikujemy wykaz liczący ponad 100 stacji diagnostycznych z Warmii i Mazur, które biorą udział w kampanii. Wykaz można znaleźć także na stronach jednostek Policji. Mapa z adresami SKP biorących udział w akcji znajduje się na stronie internetowej https://yanosik.pl/dobre-swiatla/. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia swojego pojazdu!

Sprawdź, gdzie w powiecie bartoszyckim możesz bezpłatnie skontrolować swoje światła.

  • stacje diagnostyczne biorące udział w akcji
    Bartoszyce - stacje diagnostyczne biorące udział w akcji
  • stacje diagnostyczne biorące udział w akcji
    Bisztynek - stacje diagnostyczne biorące udział w akcji
  • Górowo Iławeckie - stacje diagnostyczne biorące udział w akcji
    Górowo Iławeckie - stacje diagnostyczne biorące udział w akcji
Powrót na górę strony