Dzielnicowy Rejonu II - Rejon II - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Dzielnicowy Rejonu II

 

 

st. sierż. Sylwia Michałowska

 tel. (89) 762 82 52

kom. 887 876 467

e-mail: dzielnicowy.bartoszyce2@ol.policja.gov.pl

 

 

Dzielnicowy rejonu II obsługuje ulice:

Generała Andersa, Boh. Warszawy (parzyste od nr 8 wzwyż, nieparzyste od nr 15 wzwyż),  Curie- Skłodowskiej, Dąbrowskiego, Gosiewskiego, Jeziorna, Krótka, Poniatowskiego, Korczaka, Wajdy (parzyste od nr 12, nieparzyste do nr 29), Mickiewicza, Mierosławskiego, Nad Łyną, Paderewskiego, PCK, Sadowa, Słoneczna, Słowackiego, Struga, Tartaczna, Traugutta, Turkowskiego, Warszawska, Witosa, Wojska Polskiego, Wyspiańskiego, Zakole

 

Zdiagnozowane zagrożenie, nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego realizowanego w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r.

 

W rejonie II w Bartoszycach przy ul. Warszawskiej mieści się akwen wodny, w rejonie którego gromadzą się osoby spożywające alkohol wbrew zakazowi, oraz zaśmiecające to miejsce. W rejonie tym może wystąpić nielegalne pozyskiwanie ryb z akwenu i łamanie przepisów o rybactwie śródlądowym. W czasie zimy, podczas gdy akwen jest zmarznięty, osobom korzystającym z zabawy na lodzie może, grozić utonięcie. Zadanie priorytetowym dzielnicowego jest wyeliminowanie nieprawidłowości, a tym samym zapewnienie ładu i porządku prawnego w rejonie akwenu wodnego osobom tam wypoczywającym. Ponadto, dzielnicowy ma za zadanie, informowanie osób korzystających z zimowego wypoczynku nad akwenem wodnym o istniejących zagrożeniach wynikających z ryzyka załamania się tafli lodu. Kontrolowanie legalności pozyskiwania ryb z akwenu i przestrzeganie prawa o rybactwie śródlądowym.