Bartoszyce: Majowy weekend w ruchu drogowym - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Aktualności

Bartoszyce: Majowy weekend w ruchu drogowym

Podsumowując długi majowy weekend w ruchu drogowym można powiedzieć, że było bezpiecznie. Nie było wypadków drogowych, poważnych kolizji i kierujących na podwójnym gazie. Niestety, nie obyło się bez nieodpowiedzialnych rowerzystów. Policjanci zatrzymali czterech cyklistów. Jeden z nich był trzeźwy, ale za to kierował pomimo sądowego zakazu. Pozostali mieli od 0,5 do 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Miniony długi weekend, (30.04 – 03.05.2021r.), można zaliczyć do bezpiecznych. Na drogach powiatu Bartoszyckiego nie doszło do żadnego wypadku, nie było też poważnych kolizji drogowych. W sumie odnotowano 3 zdarzenia drogowe. Policjanci wykluczyli w ruchu drogowego 3 pijanych rowerzystów i cyklistę kierującego pomimo sądowego zakazu.

W piątek, (30.04.21r.), w Bartoszycach po godz. 10:00 na skutek niezachowania ostrożności przy wykonywaniu manewru wyprzedzania zderzył się land rover z chevroletem. Kobieta jadąca land roverem została ukarana mandatem za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Również w piątek, na wjeździe do Kamińska w gm. Górowo Iławeckie mężczyzna jadący toyotą zderzył się z sarną, która nagle wbiegła na drogę.

W poniedziałek, (3.05.21r.), na drodze K-51 w okolicy Kiertyn Wielkich mężczyzna jadący volvo najechał na leżący na drodze konar.

Pierwszy pijany rowerzysta był powodem policyjnej kontroli w piątek 30 kwietnia br. 30 – latek jechał trasą Górowo Iławeckie – Sołtysowizna. Styl jego jazdy wzbudził zainteresowanie policjantów patrolujących obszar gminy i miasta Górowo Iławeckie. Funkcjonariusze zatrzymali cyklistę do kontroli drogowej, w trakcie której okazało się, że mieszkaniec gminy ma w organizmie 2,3 promila alkoholu.

W sobotę 1 maja br., policjanci z drogówki, na jednej z ulic Sępopola zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego rowerem. 60 – latek miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kolejny zatrzymany w tym dniu rowerzysta, był w prawdzie trzeźwy, jednak nie powinien jechać rowerem z uwagi na posiadany sądowy zakaz. 58 – latek z gminy Bartoszyce popełnił przestępstwo niestosowania się do sądowych orzeczeń. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 2 maja br., policjanci patrolujący obszar gminy Bartoszyce w Żydowie zauważyli mężczyznę, który nie mógł utrzymać równowagi jadąc rowerem. Nic dziwnego, w organizmie zatrzymanego do kontroli drogowej 65 – letniego mieszkańca gminy Bartoszyce było aż 2,7 promila alkoholu.

Pijani rowerzyści odpowiedzą przed sądem. Za popełnione wykroczenia grozi im kara aresztu bądź grzywny do 5 tys. zł. Sąd może też zdecydować o zakazie kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Powrót na górę strony