Aktualności

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Kierował oplem pomimo dwóch sądowych zakazów i to nie po raz pierwszy

Niestosowanie się do sądowych nakazów to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 19 – latek, który pomimo 2 sądowych zakazów kierował autem nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Ponadto, nie był to pierwszy raz jak został zatrzymany na zakazie. Mało tego, opel, którym kierował młody mężczyzna nie był dopuszczony do ruchu z uwagi na zarzynany dowód rejestracyjny. 19 – latka czeka odpowiedzialność za przestępstwo i wykroczenie.

We wtorek (27.04.2021r.), po 14:00 policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim na jednej z miejskich ulic zauważyli doskonale znanego im 19 – latka, który kierował oplem. Policjanci wiedzieli, że młody mężczyzna nie może kierować, bo ma sądowe zakazy. Funkcjonariusze w przeszłości dwukrotnie „przyłapali” go za kierownicą pomimo zakazu, było to w lipcu i sierpniu 2020 roku. W tamtych spawach skierowano do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu.
Jak widać, mężczyzna nie przejęty swoją sytuacją prawną nadal wsiada za kierownicę.19 – latek kolejny raz odpowie za złamanie sądowych zakazów. Z pewnością jego lekceważące zachowanie nie umknie uwadze sądu.

Powrót na górę strony