Aktualności

Bartoszyce/Bisztynek: Usłyszał 3 zarzuty przestępstwa kradzieży – odpowie przed sądem

W momencie zatrzymania miał 3,8 promila alkoholu w organizmie. Trzeźwiał dwie doby zanim rozpoczęto z nim czynności procesowe. Ustalenia policjantów, wskazujące, że 33 – latek może mieć na koncie kilka kradzieży znalazły potwierdzenie podczas jego przesłuchania. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty kradzieży, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, (23.04.21r.), 33 – letni mieszkaniec gminy Bisztynek usłyszał 3 zarzuty kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany już w środę, (21.04.21r.), jednak nie można z nim było wykonać żadnych czynności procesowych, bo miał w organizmie aż 3,8 promila alkoholu. Mieszkańca gminy zatrzymano bezpośrednio po tym jak w miejscowym Posterunku Policji przyjęto zawiadomienie dotyczące dwóch kradzieży. Z domu pokrzywdzonego mieszkańca Bisztynka we wtorek, (20.04.21r.), skradziono m.in. telewizor. Mężczyzna podejrzewał, że zrobił to jego znajomy, a co więcej do podobnej kradzieży na jego szkodę doszło w grudniu minionego roku, wówczas też zginął telewizor. Jeden ze skradzionych telewizorów został w środę odzyskany przez policjantów, był w domu kolegi zatrzymanego mężczyzny.

Po analizie umorzonego dochodzenia ustalono, że 33 – latek może mieć na koncie jeszcze jedną kradzież. Tak też było, mężczyzna przyznał, że w styczniu minionego roku ukradł pilarkę spalinową swojemu pracodawcy.

Mieszkańcowi gminy Bisztynek, za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • 33 - latek w trakcie doprowadzenia na czynności procesowe
  • 33 - latek w trakcie doprowadzenia na czynności procesowe
Powrót na górę strony