Aktualności

Bartoszyce: Areszt dla 70 – latki podejrzanej o znęcanie się nad rodziną

Aresztowana 70 – latka miała wcześniej dwa razy wydany policyjny nakaz/zakaz. Konieczność dwukrotnego wyprowadzenia się z domu nie skłoniła jej do refleksji nad swoim nagannym zachowaniem. Kobieta po powrocie do domu nadal przejawiała agresję w stosunku do wnuczki i ciężko chorego męża. Mieszkanka Bartoszyc została ponownie zatrzymana, usłyszała zarzut przestępstwa znęcania się nad rodziną i na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował ją na 3 miesiące.

Wczoraj, (22.04.21r.), po południu zapadła decyzja o 3 miesięcznym areszcie wobec 70 – letniej mieszkanki Bartoszyc. Kobieta jest doskonale znana miejscowym policjantom. Była wcześniej zatrzymywana po interwencjach domowych, które wywoływała będąc pijaną. Dzielnicowy dwukrotnie wydawał jej nakaz natychmiastowego opuszczenia domu, w którym mieszkała. Po raz pierwszy musiała wyprowadzić się 20 lutego, kolejny raz 2 kwietnia. Ustalono również, że kobieta nie stosowała się do wydanego zakazu i przed jego upływem wróciła do domu. W tej sprawie skierowano do sądu wniosek o jej ukaranie.

Równolegle trwało postępowanie w sprawie o znęcanie się 70 - latki nad wnuczką i mężem. Kolejne przesłuchania pokrzywdzonych dały podstawę do ponownego zatrzymania agresywnej seniorki. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu znęcania się nad wnuczką i chorym mężem w okresie ostatniego roku i 6 miesięcy. Na wniosek policji i prokuratora Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował 70 – latkę na 3 miesiące.

Za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawiania wolności.

 

 

 

Powrót na górę strony