Aktualności

Bartoszyce: To już drugi nakaz/zakaz wydany wobec 70 – latki z Bartoszyc

Zaledwie miesiąc od ustania pierwszego nakazu/zakazu wydanego wobec 70 – latki z Bartoszyc istniała uzasadniona konieczność ponownego wdrożenia tej procedury. Kobieta nie zmieniła swojego zachowania po powrocie do domu. Wszczynała awantury, podczas których groziła wnuczce pozbawieniem życia. Agresywna seniorka została zatrzymana, a gdy wytrzeźwiała wydano jej kolejny nakaz natychmiastowego opuszczenia domu.

W piątek, (2.04.21r.), dzielnicowy z Bartoszyc wydał 70 – latce nakaz natychmiastowego opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia. Konieczność wdrożenia tej procedury podyktowana była wcześniejszą awanturą domową wywołaną przez pijaną seniorkę. Kobieta od pewnego czasu przejawiała agresję wobec wnuczki. W tej sprawie toczy się już postępowanie karne o znęcania się babci nad wnuczką. Z końcem lutego br., policjanci stosowali procedurę nakazu/zakazu wobec kobiety, jednak konieczność wyprowadzki z domu nie skłoniła seniorki do refleksji i po powrocie jej zachowanie nie zmieniło się.

Teraz 70 – latka musiała ponownie się wyprowadzić. Kobieta musi liczyć się z odpowiedzialnością za przestępstwo znęcania się nad wnuczką.

Za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawiania wolności.

 

Powrót na górę strony