Aktualności

Bartoszyce: Jechał peugeotem 131 km/h – stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Przepisy, które pozwalają na zatrzymanie prawa jazdy, za rażące przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, obowiązują od niemal 6 lat. Perspektywa 3 miesięcy bez prawa jazdy nie wszystkich skłania do redukcji prędkości przed wjazdem za białą tablicą „obszar zabudowany” informującą, że prędkość, z jaką można tam jechać to maksymalnie 50 km/h.

W sobotę, (3.04.br.), po godz. 7:00 policjanci z bartoszyckiego Referatu Ruchu Drogowego na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach zmierzyli prędkość peugeota, które pędziło z prędkością 131 km/h. 29 – letni mieszkaniec gminy Bartoszyce przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km/h, a tym samym stracił prawo jazdy. Policjanci ukarali mężczyznę 500 - złotowym mandatem, a nieodłączne 10 punktów karych zasiliło jego konto. Prawo jazdy mężczyzny trafi do starosty, który je wydał, aby formalnie zatrzymał dokument na 3 miesiące.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, która ma zatrzymany dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy zdecyduje się kierować i zostanie zatrzymana przez policjantów, czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostaje do 6 miesięcy, kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zadawania egzaminu.

  • zarejestrowana prędkość kierującego peugeotem
    zarejestrowana prędkość kierującego peugeotem
Powrót na górę strony