Aktualności

Bartoszyce: Nie mieli maseczki – byli poszukiwani

Funkcjonariusze w trakcie służby przypominają osobom, wobec których interweniują, jak ważne w walce z koronawirusem jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń. W przypadku rażącego naruszenia obowiązujących przepisów, policjanci reagują stanowczo. W miniony weekend (26-28.03.21r.), wśród 83 wylegitymowanych osób niestosujących się do obowiązku noszenia maseczki w miejscach publicznych policjanci ujawnili dwóch poszukiwanych mężczyzn.

Miniony weekend, (26-28.03.21r.), policjanci wylegitymowali 83 osoby niestosujące się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wśród legitymowanych osób, w piątek (26.03.21r.), poszukiwany był 59 – latek. Mieszkaniec gminy Bartoszyce miał do odbycia 2 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę. Mężczyzna został zatrzymany. Kolejny poszukiwany mężczyzna, który „wpadł”, bo nie miał maseczki został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę (26/27.03.21r.). 20 – latek z gminy Bartoszyce spędzi za kratami 48 dni.

W trakcie minionego weekendu policjanci wykonali też 63 kontrole sklepów, restauracji, hoteli, siłowni, stacji paliw i innych obiektów pod kątem przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Część kontroli wykonano wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bartoszycach. Skontrolowano ponadto 6 autobusów komunikacji publicznej. Nie stwierdzono naruszeń. 

Powrót na górę strony