Aktualności

Bartoszyce: Areszt dla ojca, który spowodował wypadek z udziałem syna

Na wniosek policji i prokuratury, w piątek 26.03.21r.), sąd zastosował 2 miesięczny areszt wobec 30 – latka, który w poniedziałek, (22.03.21r.), będąc pijanym spowodował wypadek drogowy, w którym ciężkich obrażeń ciała doznał jego 7 – letni syn. Mężczyzna jest już w areszcie.

O wypadku, do którego doszło w poniedziałek, (22.03.21rr.), informowaliśmy następnego dnia:

https://bartoszyce.policja.gov.pl/o03/aktualnosci/79267,Bartoszyce-Dziecko-w-szpitalu-po-wypadku-drogowym-spowodowanym-przez-pijanego-oj.html

Aresztowanie 30 – letniego mężczyzny, który będąc pijanym spowodował wypadek drogowy, w którym poważnie ucierpiał jego 7 - letni syn, ma na celu zabezpieczyć prawidłowy tok toczącego się dochodzenia.

Nietrzeźwy kierujący nie ucierpiał na wskutek tego wypadku i nie wymagał hospitalizacji. Z uzyskanych, w kolejnych dniach informacji o stanie zdrowia jego 7 – letniego syna wynikało, że chłopiec ma bardzo poważne obrażenia, dlatego w uzgodnieniu z prokuratorem podjęto decyzję o konieczności zatrzymania mężczyzny i złożenia wniosku do sądu o jego aresztowanie.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, tj. spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, skutkującego powstaniem ciężkich obrażeń ciała u pasażera – syna mężczyzny i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W piątek, (26.03.21r.), sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratora i aresztował 30 – latka na 2 miesiące.

 

Powrót na górę strony