Aktualności

Bartoszyce: Jechał „od prawej do lewej” – zareagował obywatel

Mężczyzna, który zwrócił na siebie uwagę jadąc slalomem ulicami Bartoszyc został zatrzymany dzięki wzorowej postawie obywatelskiej. To inny kierujący podejrzewając go o nietrzeźwość jechał za nim, aż ten zaparkował, a wtedy zabrał mu kluczyki. Pijany mężczyzna poszedł sobie i próbował udawać, że to nie on przyjechał VW na parking. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 59 – latka, a jego auto trafiło na parking strzeżony. Mężczyzna nie poddał się badaniu alkomatem, dlatego pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Wczoraj, (22.03,21r.), po godz. 14:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał informację, z której wynikało, że prawdopodobnie pijany kierujący jeździ VW całą szerokością drogi zahaczając o krawężniki. Za VW jechał inny kierujący, który wezwał policję i w momencie, gdy kierujący VW zaparkował, zabrał mu kluczyki ze stacyjki. 59 – latek kierujący VW postanowił udawać, że to nie on kierował i poszedł do sklepu.

Interweniowali policjanci z prewencji, którzy zastali opisane auto i świadka zderzenia. Następnie w sklepie zatrzymali opisanego kierującego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Mężczyzna przedstawiał różne wersje zdarzenia, na zmianę zaprzeczając i potwierdzając, że kierował VW.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 59 – latka, a jego auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Następnie przesłuchali świadka zdarzenia i ustalili, że parking sklepu objęty jest monitoringiem. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Dochodzenie wyjaśni wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Powrót na górę strony