Aktualności

Bartoszyce: Wyprzedzał na podwójnej ciągłej – miał alkohol w organizmie i stracił prawo jazdy

Mężczyzna, którego zatrzymali policjanci z drogówki bardzo się śpieszył i wyprzedził jadące przed nim auto nie bacząc na linię podwójną ciągłą. Chwilę później zatrzymali go policjanci kontrolujący ruch na tej drodze i ujawnili, że 27 – latek z Sępopola ma 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za dwa wykroczenia tj. kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

W sobotę, (20.03.21r.), przed 21:00 policjanci z drogówki kontrolowali ruch na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Ich uwadze nie uszedł kierujący mitsubishi, który wyprzedzał pomimo linii podwójnej ciągłej. Policjanci zatrzymali 27 – latka do kontroli drogowej i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że w organizmie mieszkańca Sępopola jest 0,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 27 – latka, a jego auto przekazali osobie wskazanej.

Za wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywny do 5 tys. zł. Obligatoryjnie orzekany jest zakaz kierowania autami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Powrót na górę strony