Aktualności

Bartoszyce: Policyjny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania – tym razem to kobieta musiała się wyprowadzić z domu

To kolejny nakaz/zakaz wydany przez bartoszyckich policjantów wobec sprawcy przemocy domowej. Tym razem z domu musiała wyprowadzić się 70 – latka, która stosowała przemoc wobec ciężko chorego męża i opiekującej się nim wnuczki. Nowe uprawnienie policji pozwala na szybkie odizolowanie sprawcy od ofiar przemocy domowej. Nieważne, kto jest właścicielem mieszkania, ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju poniżanym ofiarom agresji, dlatego to zawsze sprawca przemocy musi się wyprowadzić. Policyjny nakaz/zakaz wydano w piątek wobec 70 – letki z Bartoszyc. Kobieta musi liczyć się jeszcze z odpowiedzialnością za przestępstwo znęcania się nad mężem i wnuczką, za które grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (19.02.21r.), po kolejnej w ostatnich tygodniach interwencji, policjanci zatrzymali 70 – latkę, która w stanie nietrzeźwości wywoływała awantury domowe. Agresywna i pijana kobieta biła, poniżała i wyzywała ciężko chorego męża i wnuczkę opiekującą się seniorem. O złej sytuacji w domu zawiadomiła wnuczka kobiety i poprosiła o pomoc, gdyż sama nie jest w stanie już dłużej bronić dziadka i siebie przed nieustanną agresją ciągle pijanej babci. 70 – latka została zatrzymana, a następnie dzielnicowy wydał wobec kobiety nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania, w którym mieszkała z pokrzywdzonymi i zakaz zbliżania się do domu i jego bezpośredniego otoczenia.

 

 

Powrót na górę strony