Aktualności

Bartoszyce/Bisztynek/Górowo Iławeckie: 19 – latek na sądowym zakazie i 25 – latek bez uprawnień obaj odpowiedzą przed sądem

Pomimo konsekwencji, jakie grożą za przestępstwo kierowania na sądowym zakazie, czy wykroczenie kierowania bez uprawnień są osoby decydujące się ryzykować policyjną kontrolę i wsiadają za kierownicę. Policjanci zatrzymali 19 – latka, który kierował oplem pomimo zakazu i 25 – latka kierującego audi bez uprawnień. Obaj odpowiedzą przed sądem. 19 – latek za przestępstwo, a 25 – latek za wykroczenie.

W niedzielę, (21.02.21r.), po godz. 13:00 dzielnicowy z Bisztynka na jednej z ulic miasta zatrzymał do kontroli drogowej mężczyznę kierującego audi. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Jeziorany nie powinien kierować, bo nie ma uprawnień. 25 – latek odmówił przyjęcia mandatu karnego, więc jego sprawą zajmie się sąd. Za wykroczenie kierowania bez uprawnień, w postępowaniu przed sądem grozi kara grzywny do 5 tys. zł.

Również w niedzielę, po godz. 23:00 w Górowie Iławeckim miejscowi policjanci zauważyli mężczyznę kierującego oplem, który nieadekwatnie do sytuacji na drodze zatrzymał swój samochód na skrzyżowaniu. Chwilę później policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 19 – latek kierujący oplem ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje do czerwca br.. Auto 19 – latka zostało przekazane osobie z uprawnieniami. Młody mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony