Aktualności

Bartoszyce: Usłyszał 8 zarzutów – został aresztowany

Ukrywał się od połowy listopada minionego roku. Kwestią czasu pozostawało jego zatrzymanie i postawienie przed wymiarem sprawiedliwości. W wyniku działań operacyjnych policjanci zatrzymali 29 – letniego mieszkańca gminy Bartoszyce. Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów w tym rozboju i kradzieży w warunkach tzw. „recydywy wielokrotnej”. Mężczyźnie grozi nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, (2.01.21r.), Sąd Rejonowy w Bartoszycach wydał postanowienie o aresztowaniu 29 – latka podejrzewanego o popełnienie 8 przestępstw, w tym 4 w warunkach tzw. „recydywy” i 2 w warunkach „recydywy wielokrotnej”. Zatrzymany w sobotę, (30.01.21r.), 29 – latek jest doskonale znany miejscowym policjantom z licznie popełnianych w przeszłości przestępstw i wykroczeń. Mężczyzna ukrywał się od połowy listopada. Operacyjne ustalenia bartoszyckich kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie 29 – latka, który koczował w pustostanie na obszarze gminy Bartoszyce. W poniedziałek, (1.02.21r.), w Prokuraturze Rejonowej w Bartoszycach przedstawiono
mu 8 zarzutów tj.

  • trzykrotnej kradzieży samochodów w warunkach „recydywy”,
  • dwukrotnego niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej,
  • kradzieży z włamaniem w warunkach „recydywy”,
  • rozboju w warunkach „recydywy wielokrotnej”
  • wymuszenia rozbójniczego w warunkach „recydywy wielokrotnej”.

Mężczyzna za kratami poczeka na proces. Grożą mu surowe konsekwencje. Z wagi na odpowiedzialność w warunkach tzw. „recydywy wielokrotnej” sąd może orzec wobec niego nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci w trakcie zakładania kajdanek zatrzymanemu 29 - latkowi
    policjanci w trakcie zakładania kajdanek zatrzymanemu 29 - latkowi

Film policjanci w trakcie doprowadzenia 29 - latka na posiedzenie wsp. aresztowania

Pobierz plik policjanci w trakcie doprowadzenia 29 - latka na posiedzenie wsp. aresztowania (format mp4 - rozmiar 23.09 MB)

Powrót na górę strony