Aktualności

Bartoszyce/Sępopol: Zareagował widząc pijanego rowerzystę – wezwał policję

Odpowiedzialna postawa obywatelska doprowadziła do wykluczenia z ruchu drogowego kompletnie pijanego cyklisty. Wystarczył jeden telefon na numer alarmowy. 60 – latek z powodu obecności ponad 2 ‰ alkoholu w organizmie nie mógł utrzymać równowagi na rowerze. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie, grozi mu grzywna i zakaz kierowania rowerami.

Wczoraj, (21.09.20 r.), przed 16:00 policjanci z bartoszyckiej drogówki interweniowali w związku z informacją, z której wynikało, że trasą Miedna – Dzietrzychowo, (gm. Sępopol), jedzie pijany rowerzysta. Policjanci potwierdzili przekazaną anonimowo informację i zatrzymali kompletnie pijanego rowerzystę. 60 – letni cyklista miał w organizmie ponad 2 ‰ alkoholu. Mieszkańca gminy Sępopol czeka odpowiedzialność przed sądem. Grozi mu kara grzywny do 5 tys. zł i zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Apelujemy!

Wszyscy jesteśmy użytkownikami ruchu drogowego wszyscy, więc weźmy odpowiedzialność za to, co dzieje się na drodze. Brak obojętności wobec pijanych na drodze pozwala na eliminację z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych osób, które pomimo alkoholu w organizmie kierują rowerem, czy autem. Policjanci sprawdzają każdą informację o pijanych kierujących. Nie trzeba wiele wysiłku, wystarczy informacja przekazana telefonicznie na numer alarmowy, aby wspólnie zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony