Aktualności

Bartoszyce: Pijany 18 – latek bez uprawnień dachował audi w przydrożnym rowie

Wersje wydarzeń, które opowiadane są policjantom w czasie interwencji potrafią być różne. Policjanci, którzy pojechali na miejsce kolizji drogowej, której skutkiem było dachowanie audi w rowie, usłyszeli od uczestników zdarzenia, że kierowca, który zabrał ich „na stopa” uciekł z miejsca zdarzenia. Prawda była inna, autem kierował obecny na miejscu pijany 18 – latek, który jechał audi z dwoma równie pijanymi kolegami. Mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński odpowie za przestępstwo i dwa wykroczenia.

Minionej nocy, (20.09.20 r., godz. 2:00), policjanci interweniowali w sprawie kolizji drogowej, do której doszło w okolicy ronda krzyżującego drogę K – 57 z K – 51. Kierujący audi w trakcie wyjeżdżania z ronda stracił kontrolę nad autem, które wypadło z drogi i dachowało w rowie. Na miejscu kolizji obecni byli dwaj mężczyźni, którzy zgodnie twierdzili, że jechali tym autem „na stopa”, a jego kierowca, po tym jak dachowali uciekł w nieznanym kierunku. Po chwili na miejsce zdarzenia przyjechali kolejni dwaj mężczyźni, w tym jeden, który brał udział w zdarzeniu. W trakcie dalszej rozmowy wyszło na jaw, że autem kierował obecny od początku przy aucie pijany 18 – latek. Mężczyzna miał w organizmie 0,9 ‰ alkoholu i nie miał uprawnień. Z pijanym 18 – latkiem podróżowali jego koledzy, 27 – latek, który miał w organizmie 2,6 ‰ alkoholu i 18 – latek z 0,5 ‰ alkoholu w organizmie. Mężczyznom nic się nie stało.

18 – letni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i dwa wykroczenia: kierowanie bez uprawień i spowodowanie kolizji drogowej.

 

Powrót na górę strony