Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Kolejni rowerzyści z alkoholem w organizmie zatrzymani przez policjantów

Rowerzyści, którzy kierują jednośladem po alkoholu po pierwsze łamią przepisy, po drugie stwarzają zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu drogowego. Policjanci patrolujący miasto i gminę Górowo Iławeckie zatrzymali 2 cyklistów, którzy zdecydowali się kierować mimo wypitego wcześniej alkoholu. Jeden z zatrzymanych mężczyzn został ukarany mandatem karnym, sprawą kolejnego zajmie się sąd.

Wczoraj, (16.09.20 r.), policjanci z Górowa Iławeckiego w trakcie patrolu gminy zatrzymali 2 nietrzeźwych rowerzystów. Przed godz. 10:00 na trasie Górowo Iławeckie – Dęby zauważyli rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi na jednośladzie. 39 – letni mieszkaniec gminy miał w organizmie 1,4 ‰ alkoholu. Policjanci przekazali jego rower osobie wskazanej. Mężczyzna odpowie przed sądem za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.

Kolejny rowerzysta został zatrzymany w Kandytach. 60 – letni mieszkaniec gminy miał w organizmie 0,5 ‰ alkoholu. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym, a jego rower przekazali osobie przez niego wskazanej.

Powrót na górę strony