Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Powybijał szyby w kilkunastu samochodach. Został zatrzymany. Apelujemy o zgłaszanie się pokrzywdzonych i świadków tego zdarzenia

27-letni mieszkaniec Bartoszyc uszkodził co najmniej 15 samochodów. Mężczyzna wybijał szyby z zaparkowanych autach, następnie zabarykadował się w domu, co jednak nie powstrzymało policjantów od jego zatrzymania. Trafił do policyjnej celi, a funkcjonariusze ustalają pokrzywdzonych i świadków działań wandala. Policjanci proszą o kontakt osoby, którym w minioną noc uszkodzono samochód i świadków tych zdarzeń.

To była pracowita noc (14/15.09.2020) dla policjantów z bartoszyckiej komendy. Chwilę po godz. 23:00 oficer dyżurny otrzymał informację o mężczyźnie, który idzie ulicami Bartoszyc i wybija szyby w zaparkowanych samochodach. Interweniujący policjanci ustalili, że mężczyzna po tym, co zrobił poszedł do domu.

Policjanci dotarli do mieszkania, w którym zabarykadował się podejrzany 27–latek. Zatrzymali go i umieścili w policyjnej celi. Kryminalni jeszcze w nocy wykonywali oględziny uszkodzonych aut i dotarli do części pokrzywdzonych. Obecnie zbierają materiał dowodowy, aby przedstawić mężczyźnie zarzuty uszkodzenia mienia.

Policjanci apelują!

Prosimy o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych, bo przestępstwo uszkodzenia mienia jest ścigane na wniosek. Pokrzywdzony musi złożyć zawiadomienia i wniosek o ściganie sprawcy takiego przestępstwa. Prosimy również świadków nocnych wydarzeń o zgłaszanie się do komendy policji.  

Powrót na górę strony