Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: Bezpieczna droga do szkoły - kolejne spotkania

Stałym elementem działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci, stosując się do wprowadzonych obostrzeń i reżimu sanitarnego spotykają się z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych powiatu bartoszyckiego i spędzają z dziećmi czas na rozmowach o ich bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mówią także o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. W rozmowach z młodzieżą, policjanci wyjaśniają też, jakie zachowanie, może być przyczyną wizyty w sądzie dla nieletnich. Uczniowie dowiadują się, że pomimo swojego wieku nie są bezkarni.

Wrzesień to miesiąc licznych spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą w szkołach i przedszkolach. Policjanci Istotnym elementem działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są rozmowy policjantów, głównie dzielnicowych z dziećmi i młodzieżą. Wizyty w szkołach i przedszkolach to doskonała okazja do przekazania uczniom zasad bezpieczeństwa. Policjanci przypomną, w jaki sposób bezpiecznie pokonać drogę do szkoły i domu, czego unikać, jak zachowywać się oczekując na autobus i nim podróżując. Policjanci podkreślali, że przechodzenie przez drogę będąc wpatrzonym w ekran smartfona to zły pomysł i przestrzegali przed wbieganiem na drogę, czy wpychanie na nią kolegi dla żartów.

Oto kilka rad, o których przypominają policjanci:

 • w drodze do szkoły omijaj miejsca niebezpieczne, nie chodź „skrótami”,
 • przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, zawsze na zielonym świetle,
 • zanim przejdziesz przez jezdnię, zatrzymaj się i spójrz, czy nic nie nadjeżdża z lewej, a potem
  z prawej strony, jeszcze raz upewnij się i spójrz w lewo, jeśli droga jest wolna – przejdź na drugą stronę,
 • poza miastem, jeżeli nie ma chodników, zawsze idź poboczem z lewej strony jezdni, tak żebyś widział nadjeżdżające pojazdy,
 • nigdy nie przebiegaj przez jezdnię,
 • nie wsiadaj do samochodu z nieznajomymi,
 • noś odblaski – one ratują życie!

 

Na dzisiejszym, (9.09.20 r.), spotkaniu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bisztynku obecny był asystent ds. nieletnich. Policjant wyjaśnił uczniom jak wygląda ich odpowiedzialność prawna. Młodzież dowiedziała się, czym jest demoralizacja i kogo dotyczy, kto popełnia czyn karalny i jakie zachowanie można tak nazwać, kiedy mogą trafić na komendę policji, co to jest policyjna izba dziecka, młodzieżowy ośrodek wychowawczy i zakład poprawczy. Funkcjonariusz podkreślił, że niewłaściwe zachowanie, którego skutkiem może być konflikt z prawem często przekreśla późniejsze, ambitne plany na przyszłość.

W piątek, (11.09.20 r.,) dzielnicowa z Posterunku Policji w Bezledach wspólnie z policjantką z bartoszyckiej komendy policji spotkały się z dziećmi w Szkole Podstawowej w Wojciechach. Dzieci z oddziału przedszkolnego, "0" i
kl. I - III przypomniały sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby zawsze bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu.

 • spotkanie w SP w Wojciechach
 • spotkanie w SP w Wojciechach
 • spotkanie w SP w Wojciechach
 • spotkanie w SP w Wojciechach
Powrót na górę strony