Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Sępopol: Kierowali po alkoholu – zostali zatrzymani i odpowiedzą przed sądem za wykroczenie

Trzej rowerzyści i kierujący ciągnikiem rolniczym – wszyscy po alkoholu, a pomimo tego zdecydowali się wyjechać na drogi powiatu. Z pewnością myśleli, że unikną spotkania z policjantami, stało się inaczej i teraz grozi im kara aresztu bądź grzywny do 5 tys. zł i zakaz kierowania nawet na 3 lata.

W sobotę, (5.09.20r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki wykluczyli z ruchu drogowego 2 rowerzystów i traktorzystę, wszyscy trzej zanim wyjechali na drogę pili alkohol. Przed godz. 11:00 w Sępopolu zatrzymali jadącego rowerem 57 – letniego mieszkańca miasta, który miał w organizmie 1,8 ‰ alkoholu. Kolejny cyklista po alkoholu został zatrzymany w Sępopolu przed godz. 12:00. 63 – latek miał w organizmie 0,3 ‰ alkoholu. Przed godz. 14:00 na trasie Galiny – Kosy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego ciągnikiem rolniczym. 43 – letni mieszkaniec gm. Bartoszyce miał w organizmie 0,46 ‰ alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W niedzielę, (6.09.20r.), przed godz. 12:00 na trasie Sokolica – Wiatrowiec policjanci zatrzymali 46 – letniego rowerzystę, któremu wypity wcześniej alkohol nie przeszkadzał w podróży drogą publiczną. Mieszkaniec gm. Sępopol miał promil alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione wykroczenie. Wszystkim czterem grozi kara aresztu lub grzywny do 5 tys. zł. Sąd, może również zdecydować o zakazie kierowania. Cyklistom - rowerami, a kierującemu ciągnikiem - pojazdami mechanicznymi. Zakaz może być orzeczony na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Powrót na górę strony