Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bisztynek: Nie tak wyobrażał sobie rozpoczęcie roku szkolnego, dzielnicowi ujawnili przy nim narkotyki

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyły policyjne działania pod nazwą “Bezpieczna droga do szkoły”. To właśnie w ramach tych działań mł.asp. Tomasz Gera i mł.asp. Dominik Fatyga podejmowali interwencję wobec nieletniego, który jak się później okazało, miał przy sobie spore ilości narkotyków.

1-go września (wtorek) dzielnicowi z Bisztynka realizowali działania pod nazwą “Bezpieczna droga do szkoły”, które mają na celu nie tylko dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym w okolicach szkół i przedszkoli, ale również zapobieganie popełnianiu przestęstw i wykroczeń popełnianych przez osoby nieletnie po zakończonych lekcjach.

W ramach tych działań około godz. 12:00 policjanci legitymowali grupę osób na targowisku miejskim przy ul. Krasickiego w Bisztynku. Podczas legitymowania podejrzenie wzbudziło nerwowe zachowanie 16-latka. Nic dziwnego bo okazało się, że miał przy sobie prawie 5 gramów marihuany, które chował w opakowaniu po gumach do żucia. Nieletni tłumaczył, że zawiniątka znalazł w Bartoszycach. Policjanci oczywiście nie dali mu wiary i chłopak, na czas niezbędny do dokonania przeszukania w jego mieszkaniu, został zatrzymany. Po wykonanych czynnościach został przekazany rodzicom. 16-letnim mieszkańcem Bisztynka zajmie się sąd rodzinny.

To nie pierwszy raz, kiedy dzielnicowi z Bisztynka swoją postawą udowodnili, że okoliczni mieszkańcy zawsze mogą na nich liczyć. Na początku tego roku, na popularnym portalu społecznościowym, założyli profil pod nazwą “Dzielnicowi z Warmii”, na którym promują nasz region postrzegany przez pryzmat policyjnej służby.

  • marihuana
Powrót na górę strony