Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie: Jechał fiatem bez OC i przeglądu, nie miał uprawnień, miał za to ponad 3 ‰ alkoholu w organizmie

W jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckie policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierującego. 31 – latek jechał fiatem mając w organizmie aż 3,3‰ alkoholu. Jego auto nie miało OC i przeglądu, a on sam prawa jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

W piątek, (31.07.20r.), przed 18 – tą w jednej z miejscowości w gm. Górowo Iławeckie miejscowi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Okazało się, że siedzący za kierownicą 31 – letni mieszkaniec gminy ma w organizmie aż 3,3‰ alkoholu. Mężczyzna, który nie ma uprawnień jechał autem, które nie jest dopuszczone do ruchu nie ma, bowiem OC i przeglądu technicznego.

Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali mężczyznę mandatami karnymi. 31 – latka czekają kolejne, surowsze konsekwencje za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres, co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Powrót na górę strony