Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: 4 pijanych kierujących zatrzymanych przez policjantów

Tylko dziś rano policjanci z bartoszyckiej drogówki zatrzymali 4 pijanych mężczyzn kierujących osobówkami. Rekordzista miał 2,7 ‰ alkoholu w organizmie. Wszystkim czterem pijanym kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy, czeka ich odpowiedzialność przed sądem za popełnione przestępstwo.

Dziś, (22.07.20 r.), policjanci z bartoszyckiego Referatu Ruchu Drogowego kontrolowali ruch na ulicach miasta. W przeciągu niespełna trzech godzin zatrzymali 4 pijanych kierujących osobówkami.

Przed godz. 5:00 na ul. Bema policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 68 – latka kierującego renaultem, mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy, które miał w aż 9 kategoriach.

Po godz. 5:00 na tej samej ulicy skontrolowali 42 – latka jadącego VW, mężczyzna miał w organizmie aż 2,7 ‰ alkoholu. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy.

Przed godz. 7:00 również na ul. Bema kolejny pijany kierujący jechał kią. 58 – latek z gminy Bartoszyce  miał w organizmie prawie 0,9 ‰ alkoholu. Jego prawo jazdy zatrzymali policjanci.

Czwarty pijany kierujący tego poranka „wpadł” na kierowaniu po alkoholu na ul. Nowowiejskiego kilka minut po 7:00. 44 – latek z gminy Bartoszyce miał w organizmie prawie 0,6 ‰ alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Pijanym za kierownicą kodeks karny przewiduje dotkliwe konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności do 2 lat. Mężczyźni stracą prawo jazdy na okres nie krótszy niż 3 lat. Kolejna dolegliwość
dla pijanych za kierownicą jest obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie co najmniej 5 tys. zł.. zł.

Pamiętajmy!

Alkohol jest substancją psychoaktywną, która bardzo silnie oddziałuje na organizm człowieka, przede wszystkim spowalnia działanie układu nerwowego w wyniku czego osoba będąca pod wpływem alkoholu traci zdolność prawidłowej percepcji bodźców wysyłanych zarówno przez sam organizm jak i tych, które docierają z zewnątrz. Jazda pod wpływem alkoholu uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym. Pijany kierujący stwarza poważne zagrożenie zarówno sobie jak i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Powrót na górę strony