Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo: Pijany rowerzysta i traktorzysta wykluczeni z ruchu drogowego

Każdy, kto ignorując przepisy prawa, zdecyduje się kierować z promilami w organizmie musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją policjantów. Pijani użytkownicy dróg, stwarzają niebezpieczeństwo zarówno sobie jak i każdemu, kto znajdzie się na trasie ich przejazdu. W miniony weekend policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę i traktorzystę, który dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania ciągnikiem.

W piątek, (17.07.20 r.), po południu na drodze K – 51 policjanci z drogówki zatrzymali rowerzystę, który miał w organizmie 0,8 ‰ alkoholu. 57 – letni mieszkaniec gminy Bartoszyce odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie.

W niedzielę, (19.07.20 r.), przed godz. 13:00 policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim na trasie Żołędnik – Dwórzno, (droga 1357N), zauważyli mężczyznę jadącego ciągnikiem rolniczym, którego styl jazdy wskazywał, że może kierować po alkoholu. Zatrzymany do kontroli drogowej39 – latek miał w organizmie ponad 0,8 ‰ alkoholu, ponadto nie miał uprawnień do kierowania ciągnikiem. Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie został ukarany mandatem w wysokości 500 zł za wykroczenie kierowania bez uprawnień. Mężczyznę czeka jeszcze odpowiedzialność za przestępstwo i dużo surowsze konsekwencje, łącznie z karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony