Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: Wsiedli za kierownicę po alkoholu – odpowiedzą za wykroczenie

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu – to hasło powinno przyświecać każdemu. Życie pokazuje, że tak nie jest. 57– latek, którego zatrzymali policjanci z bartoszyckiej drogówki miał alkohol w organizmie. Możliwe, że nie spodziewał się policjantów na swojej drodze, stało się inaczej – został zatrzymany i odpowie za wykroczenie. Policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych rowerzystów, ich również czeka odpowiedzialność za wykroczenie.

Wczoraj, (15.07.20 r.), policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach  przed godz. 6:00 w Bartoszycach zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego daewoo. Siedzący za kierownicą 57 – latek miał w organizmie 0,44 ‰ alkoholu, a tym samym jego wynik zmieścił się w granicach wykroczenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu, grozi kara aresztu  lub grzywna do 5 tys. zł. Kolejną dolegliwością za to wykroczenie może być zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Również wczoraj, policjanci z drogówki zatrzymali 43 - latka, który jechał rowerem drogą K – 57 przez miejscowość Wozławki z alkoholem w organizmie. Mieszkaniec gminy Bisztynek miał w organizmie 0,38 ‰ alkoholu.

Kolejny rowerzysta został zatrzymany na trasie Sątopy – Troksy przez policjantów z Posterunku Policji w Bisztynku. 54 – letni mieszkaniec gminy miał w organizmie 0,8 ‰ alkoholu.

Za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, mężczyznom grozi kara aresztu albo grzywny do 5 tys. zł., i zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

 

Powrót na górę strony