Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Bisztynek: Trzech pijanych rowerzystów wykluczonych z ruchu drogowego

Sezon rowerowy w pełni. Niestety, część rowerzystów nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego wsiada na jednoślad z promilami w organizmie. W czasie minionego weekendu policjanci zatrzymali aż 3 pijanych rowerzystów. Rekordzista może pochwalić się niechlubnym wynikiem ponad 3 promili alkoholu w organizmie.

W piątek, (10.07.20 r.), na jednej z ulic Bartoszyc policjanci z bartoszyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, 61 – latek z Bartoszyc miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jego rower został zabezpieczony w komendzie policji.

W sobotę, (11.07.20 r.), policjanci z Bisztynka w Wozławkach zatrzymali 45 – latka z gminy Bisztynek, który jechał rowerem mając w organizmie 2 promile alkoholu. 45 – latek jest doskonale znany policjantom z podobnych interwencji z jego udziałem. W minionym roku był zatrzymywany na kierowaniu ciągnikiem rolniczym i rowerem w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę, (12.07.20 r.), po południu w Maszewach policjanci z drogówki zatrzymali 53 – latka z gminy Bartoszyce, mężczyzna jechał rowerem mając w organizmie aż 3 promile alkoholu.

Pijani rowerzyści muszą liczyć się z tym, że za popełnione wykroczenie sąd może wydać im zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Grzywna, przewidziana za to wykroczenie może wynieść nawet 5 tys., zł.

Powrót na górę strony