Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Sępopol: Zatrzymali pijanego cyklistę i dwóch pijanych kierujących autami, jednego z nich dzięki wzorowej postawie obywatelskiej

Zdecydowana reakcja osoby, która podejrzewała kierującego renaultem mężczyznę o nietrzeźwość za kierownicą pozwoliła na wykluczenie z ruchu drogowego pijanego 70 – latka. Mężczyzna kierował autem na podwójnym gazie, miał w organizmie prawie 2 ‰ alkoholu i jechał od prawej do lewej krawędzi drogi. Kolejny pijany kierujący, którego zatrzymali policjanci kierował audi mają w organizmie aż 2,7 ‰ alkoholu. Z kolei pijany rowerzysta, który został zatrzymany w Sępopolu miał w organizmie 1,5 ‰ alkoholu. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem, kierujący autami za przestępstwo, rowerzysta za wykroczenie.

Wczoraj, (10.03.20 r.), przed 17 – tą policjanci otrzymali informację o prawdopodobnie pijanym kierujących, który jedzie ulicami Bartoszyc. Informację przekazał mężczyzna, który widział mężczyznę jadącego renaultem od prawej do lewej krawędzi drogi. Odpowiedzialny obywatel wykazał się wzorową postawą, nie dość, że poinformowaniu policjantów o swoich podejrzeniach, to pojechał za mężczyzną, a gdy ten się zatrzymał ujął go. Interweniujący policjanci sprawdzili trzeźwość 70 – latka kierujący renaultem, mężczyzna miał w organizmie 1,9 ‰ alkoholu.

Kolejny pijany kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej przed 22:00 na jednej z bartoszyckich ulic przez policjantów patrolujących miasto. 40 – latek kierujący audi miał w organizmie aż 2,7 ‰ alkoholu.

Ciekawą  okolicznością obu zatrzymań jest to, że miały miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie ich miejsca zamieszkania.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy, a to tylko przedsmak czekających ich przykrych konsekwencji. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Kolejny pijany użytkownik ruchu drogowego, tym razem rowerzysta został zatrzymany przez policjantów z drogówki w Sępopolu. 68 – latek z Sępopola miał w organizmie 1,5 ‰ alkoholu. Mężczyzna odpowie za wykroczenie, za które w postępowaniu przed sądem grozi kara grzywny w kwocie do 5 tys. zł.. Sąd może orzec też zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.  

Powrót na górę strony