Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Kinkajmy/Troszkowo: Stracili prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości

189 km/h z taką prędkością pędził 19 - latek przez miejscowość Kinkajmy (gm. Bartoszyce). Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które miał od zaledwie roku. Kolejny kierujący stracił swoje prawo jazdy za prędkość 103 km/h, z którą jechał przez Troszkowo, (gm. Bisztynek). Rażąca prędkość pozbawiała obu mężczyzn prawa jazdy na 3 miesiące, obaj odpowiedzą przez sądem za popełnione wykroczenie.

W niedzielę, (8.03.20r.), policjanci z bartoszyckiego Referatu Ruchu Drogowego kontrolowali ruch na drogach powiatu. Po 17 – tej w Kinkajmach, (gm. Bartoszyce), zmierzyli prędkość opla, który pędził przez tą miejscowość z prędkością 189 km/h. Za kierownicą opla siedział 19 – latek, który miał prawo jazdy od zaledwie roku. W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że to nie pierwsze wykroczenie drogowe, które popełnił. Mężczyzna, ma już na koncie taką ilość punktów karych, że kolejne 10 za to wykroczenie sprawi, że przekroczy limit 20 punktów karych. Policjanci zdecydował o niekaraniu mężczyzny mandatem karnym, ale skierowaniu wniosku o jego ukaranie do sądu. Prawo jazdy 19 – letniego mieszkańca gm. Giżycko zostały zatrzymane i trafią do starosty, który je wydał, aby formalnie zatrzymał dokument na 3 miesiące.

Kilka godzin później w Troszkowie, (gm. Bisztynek), ci sami policjanci zmierzyli prędkość mężczyzny jadącego VW. 35 – latek nie zwracając uwagi na to, że znalazł się w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h, a tym samym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h, czego skutkiem jest  utrata dokumentu prawa jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie, bo odmówił przyjęcia mandatu karnego.

W piątek, (6.03.20 r.), w całej Polsce trwały działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania polegają na tym, że policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Dzięki tym działaniom policjanci mogą skuteczniej przeciwdziałać  przekraczaniom prędkości przez nieodpowiedzialnych kierujących, którzy po zakończonej policyjnej kontroli odjeżdżają w dalszą drogę, gdzie nadal przekraczają dopuszczalną prędkości. W piątkowych działaniach brało udział 8 policjantów z bartoszyckiej drogówki. Funkcjonariuszy można było spotkać w aż 16 różnych miejscach przy drogach przebiegających przez powiat bartoszycki. Policjanci przeprowadzili 37 kontroli drogowych. 15 kontrolowanych kierujących przekroczyło prędkość i za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatem, a punkty karne zasiliły ich konta.

 

 

 

  • prękość z jaką jechał oplem 19 - latek
  • policjanci w trakcie działań pn. "Kaskadowy pomiar prędkości"
  • policjanci w trakcie działań pn. "Kaskadowy pomiar prędkości"
Powrót na górę strony