Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Iławeckie/Bisztynek: 62 – latek kolejny raz jechał pijany, a 73 – latek kolejny raz kierował pomimo sądowego zakazu

Mieszkaniec Górowa Iławeckiego w ostatnim czasie został kolejny raz zatrzymany na kierowaniu audi w stanie nietrzeźwości. Kolejny raz, o podobnej porze jechał tą samą miejską ulicą. Mężczyzna miał w organizmie prawie 1,8 ‰ alkoholu. Kolejny mężczyzna mając aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi kierował VW na trasie Bisztynek – Grzęda, on też został zatrzymany nie po raz pierwszy. Obaj odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj, (5.03.20 r.), po południu na trasie Bisztynek – Grzęda dzielnicowi z Posterunku Policji w Bisztynku,  zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego VW, o którym wiedzieli, że nie może kierować z uwagi na sądowy zakaz. Dzielnicowy, nie dalej jak dwa miesiące wcześniej interweniował wobec 73 – latka z tego samego powodu. Mieszkaniec gminy Bisztynek ma zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi orzeczony za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, obowiązujący do października 2021 roku. Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejny nieodpowiedzialny i pijany mężczyzna jadący audi został zatrzymany wczoraj wieczorem na ul. Wyszyńskiego w Górowie Iławeckim przez policjantów z miejscowego Komisariatu Policji. 62 – latek miał w organizmie prawie
1,8 ‰ alkoholu. Mężczyzna był też zatrzymany przez policjantów na kierowaniu w stanie nietrzeźwości zaledwie kilka dni wcześniej. (http://bartoszyce.policja.gov.pl/o03/aktualnosci/66924,BartoszyceGorowo Ilaweckie-Wykonywal-niebezpieczne-manewry-kierujac-audi-mial-po.html). Wówczas też o podobnej porze jechał ul. Wyszyńskiego i wykonywał niebezpieczne manewry. Tamtego dnia miał w organizmie ponad 2 ‰ alkoholu i stracił prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, czekają go surowe konsekwencje.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

 

Powrót na górę strony